გავრცელებული ინფორმაციის თანახმად, ტელეკომპანია ,,რუსთავი 2“-ის ჟურნალისტის - დავით ერაძის საცხოვრებელ სახლს ესროლეს. შინაგან საქმეთა სამინისტრომ გამოძიება 236-ე მუხლით დაიწყო, რაც ცეცხლსასროლი იარაღის, საბრძოლო მასალის, ფეთქებადი ნივთიერების ან ასაფეთქებელი მოწყობილობის მართლსაწინააღმდეგო შეძენას, შენახვას, ტარებას, დამზადებას, გადაზიდვას, გადაგზავნას ან გასაღებას გულისხმობს.
ტელეკომპანია ,,რუსთავი 2“-ის ინფორმაციით, დავით ერაძემ მოიპოვა სპორტის სასახლეში მომხდარი ჩხუბის ვიდეომასალა, რომელიც ასახავდა ჭიდაობის ფედერაციის პრეზიდენტის მიერ მოჭიდავე ზურაბ დათუნაშვილისთვის სახეში დარტყმას.
კოალიცია ,,მედიის ადვოკატირებისთვის“ მიიჩნევს, რომ აუცილებელია, დადგინდეს, ხომ არ უკავშირდებოდა აღნიშნული ქმედება მის ჟურნალისტურ საქმიანობას და ამ ფაქტის დადასტურების შემთხვევაში, საქმეს მიეცეს შესაბამისი კვალიფიკაცია.
კოალიცია, მსგავსი შემთხვევების პრევენციის მიზნით, მოუწოდებს საგამოძიებო ორგანოებს სწრაფად, ჯეროვნად და სრულყოფილად მოახდინონ აღნიშნული ფაქტის გამოძიება.

Statement of the Media Advocacy Coalition on the shooting at David Eradze’s house
Reportedly, Rustavi 2 TV journalist Davit Eradze’s house was shot at. The Ministry of Internal Affairs launched an investigation under Article 236, which implies illegal purchase, storage, carrying, manufacturing, transportation, forwarding or sale of firearms, ammunition, explosives or explosive devices.
According to Rustavi 2 TV, Davit Eradze obtained a video footage of the fight occurred at the Sports Palace, which depicts the President of the Wrestling Federation hitting the wrestler Zurab Datunashvili in the face.
Media Advocacy Coalition believes that it is necessary to establish whether this action was related to his journalistic activities and in case of confirmation of this fact, relevant qualification should be given to the case.
In order to prevent such incidents, the coalition calls upon investigative bodies to quickly, fully and properly investigate the mentioned fact.