„გურიის მოამბის“ რედაქტორი, თეა იოსელიანი, რომელიც რამდენიმე დღის წინ მის მიმართ განხორციელებულ მუქარაზე საუბრობდა, პროკურატურამ დაზარალებულად ცნო. ჟურნალისტს სამართლებრივ დახმარებას საია უწევს.
თეა იოსელიანმა მუქარის შემცველი შეტყობინება ,,Facebook”-ის მეშვეობით მიიღო და მას შეტყობინების გამგზავნი პირი შვილების დახოცვით დაემუქრა. გამოძიების მიერ დადგენილი პირი განხორციელებულ მუქარას, 20 ივნისის ე.წ. "გავრილოვის ღამის" მოვლენებს უკავშირებს და მუქარის მოტივად ასახელებს იმ ფაქტს, რომ თეა იოსელიანმა თბილისის მერიის მისამართით ამ უკანასკნელის დამადანაშაულებელი პოსტი გამოაქვეყნა, რაზედაც მან მუქარით უპასუხა.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს გურიის პოლიციის დეპარტამენტში საქმის გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 151-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით (მუქარა) გრძელდება. ამ დროისათვის სისხლისსამართლებრივი დევნა ერთი პირის მიმართ მიმდინარეობს.
საია მიმართავს შინაგან საქმეთა სამინისტროს, რომ ჟურნალისტის მუქარის ფაქტზე გამოძიება მაქსიმალურად შემჭიდროვებულ ვადებში, ყოველმხრივ, სრულად და ობიექტურად აწარმოოს.

18 September, 201914:56
Thea Ioseliani, the editor of “Guria Moambe”, who reported threats against her several days earlier, has been recognized as the victim by the Prosecutor's Office. GYLA is providing the journalist with legal assistance.
Thea Ioseliani received a threatening message via Facebook, in which the sender was threatening to kill her children. The person identified by the investigation linked the messages to the so-called "Gavrilov’s Night" which occurred on June 20 and noted that Thea Ioseliani addressed Tbilisi City Hall with a public post containing the accusations against him, which served as the motivation for the menace.
Guria Police Department of the Ministry of Internal Affairs is conducting an investigation into the case under Article 151 (1) (threat) of the Criminal Code of Georgia. The criminal prosecution is currently underway against one person.
GYLA urges the Ministry of Internal Affairs to conduct a comprehensive and impartial investigation into the threats against the journalist within the possible shortest timeframes.