ელ. ფოსტა: dsaldadze@gyla.ge
2018 წლის მარტიდან, ასევე, იგი გახლავთ პროექტის ,,ყველაზე მოწყვლადი პირებისა და თემების სოციალურ-ეკონომიკური უფლებების დაცვა და ხელშეწყობა საქართველოში" იურისტი;
2017 წლის მაისიდან დეკემბრამდე იყო საარჩევნო მონიტორი საიას ქუთაისის ფილიალში;
2016 წლის აგვისტოდან ოქტომბრამდე დარეჯანი ჩართული იყო საქართველოს ცენტრალური საარჩევნო კომისიის საარჩევნო პროცესების მართვის დეპარტამენტის პროექტში ,,საარჩევნო განვითარების სკოლა";
2016 წელს, იგი, ასევე, მუშაობდა აიპ კოალიცია დამოუკიდებელი ცხოვრებისათვის პროექტში ,,შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირთა სამართლებრივი ადვოკატირება" უფლებადამცველის პოზიციაზე;
2014-2015 წლებში იყო საიას ქუთაისის ფილიალის ადვოკატის თანაშემწე;
2013 წელს გაიარა სტაჟირება იუსტიციის სამინისტროში მოქმედ სსიპ ,,დანაშაულის პრევენციის ცენტრის" სამმართველოში.

Chairperson of GYLA’s Kutaisi Branch
Since March 2018 to present, she has been working as a lawyer for the project “Protection and promotion of social-economic rights of the most vulnerable persons and communities in Georgia”;
From May to December of 2017, she was an election monitor in GYLA’s Kutaisi Branch;
From August to October of 2016, Darejan was involved in the project of the Electoral Processes Management Department of the Central Election Administration of Georgia "Electoral Development School";
In 2016, she worked as a Human Rights Defender within the project of the N(N)LP Coalition for Independent Life "Legal Advocacy of Persons with Disabilities";
In 2014-2015, she worked as a lawyer’s assistant in GYLA's Kutaisi Branch;
In 2013, she completed a training course in the LEPL "Crime Prevention Center" department of the Ministry of Justice of Georgia.